Soukromé lékařské centrum
+420 222 360 273
+420 606 033 314
Objednejte se on-line

Soukromé lékařské centrum Firm Clinic v květnu rozšířilo své portfolio služeb o mamologii a ultrasonografii - tedy o obory specializující se na diagnostiku a léčbu onemocnění ženských prsů. Je nám ctí v našem týmu přivítat mamoložku MUDr. Renátu Kalajovou a radioložku - mamodiagnostika MUDr. Lucii Jansta Pieranovou, MBA. 

Nezapomínejte na prevenci, dokáže odhalit nádorové onemocnění včas!

Neexistuje jiná možnost, jak nádor, nebo jeho hrozbu odhalit, než podstoupit vyšetření některou ze zobrazovacích technik – sonografickým či mamografickým vyšetřením, případně magnetickou rezonancí – a nechat si jeho výsledky interpretovat tím, kdo v terénu prsu umí číst a dokáže dobře analyzovat rodinné a osobní zdravotní dispozice, které v případě rakovinného onemocnění prsu hrají podstatnou roli. Jsme si vědomi, že se jedná o choulostivé a intimní vyšetření, o to spíše je naším cílem, abyste se během návštěvy cítily maximálně komfortně.

Mamologické vyšetření - tzn. vyšetření prsní žlázy mamologem a mamadiagnostikem

Nabízíme vyšetření prsní žlázy mamologem, nejčastěji chirurgem, který se specializuje na operace rakoviny prsů a dalších onemocnění prsní žlázy. Součástí vyšetření je pohmatové vyšetření prsů, vysvětlení rizika onemocnění rakovinou prsů a výuka samovyšetření prsů. Doporučujeme algoritmus dalšího preventivního sledování. V případě patologického nálezu zajišťujeme péči na specializovaném pracovišti.

MUDr. Renáta Kalajová

renata kalajovaAbsolventka 2. lékařské faktury University Karlovy. Od r. 1995 do r. 2013 pracovala na Chirurgické klinice FN Na Bulovce jako sekundární lékař. Od roku 2012 pracuje ve FN Motol jako sekundární lékař, specializuje se na operace rakoviny prsů a dalších onemocnění prsů. Od. roku 2014 pracuje také v Perfect Clinic jako specialista v mamologii, čili v oboru zabývajícím se onemocněním prsu.

Ultrasonografické vyšetření prsů

Na naší klinice provádíme ultrazvuková vyšetření prsů a spádového lymfatického systému na špičkovém přístroji Canon Aplio a. Lékař mamodiagnostik, který vyšetření provádí je specialista v oboru radiologie a zobrazovací metody, se zaměřením na diagnostiku onemocnění prsní žlázy.

Klientům nabízíme jak vyšetření preventivní, tak také poskytujeme vyšetření pacientům s potížemi. V případě potřeby další podrobnější diagnostiky a léčby, zajišťujeme našim klientům následnou péči ve specializovaných pracovištích.

MUDr. Lucie Jansta Pieranová, MBA

lucie jansta piranovaVystudovala všeobecné lékařství na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po promoci nastoupila na Radiologickou kliniku ve Fakultní nemocnici v Olomouci, kde získala komplexní praxi s následnou atestací a specializovanou způsobilostí v oboru radiologie a zobrazovací metody. Mnoho let spolupracovala s firmou Promedica, kde pracovala na CT pracovištích v Olomouci a Prostějově a také ve screeningovém mamografickém centru v Olomouci jako vedoucí lékař. Poté se stala součástí týmu screeningového mamodiagnostického centra skupiny Agel v Novém Jičíně a ve Vsetíně. V posledních letech pracuje na pozici vedoucí lékařky Mamodiagnostického screeningového centra Waltrovka v Praze a také jako ultrasonografista na klinice plastické chirurgie Perfect Clinic v Praze.

Je členkou ČLK a lékařské společnosti J.E.Purkyně v oboru radiologie a zobrazovací metody. Dále je členkou představenstva Asociace mamodiagnostiků ČR a Komise odborníků pro mamární diagnostiku (KOMD).

V roce 2015 absolvovala studium Master of business administration na Business Institutu v Praze se specializací management a řízení ve zdravotnictví. Působí jako externí auditor v oboru radiologie a zobrazovací metody pro Českou společnost pro akreditaci ve zdravotnictví.