Soukromé lékařské centrum
+420 222 360 273
+420 606 033 314
Objednejte se on-line

Společně bojujeme proti nemoci, která mění životy/ aneb říjen v růžové: Říjen je na celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a podpory nemocných žen. Tato myšlenka – Breast Cancer Awareness Month – vznikla již v roce 1985 v USA. Cílem je podpořit prevenci, ale také ukázat, jak se s nemocí potýkají ženy, které potkala. Tradičním symbolem se stala růžová stužka a hlavně samotná růžová barva, proto se také ve světě používá pro říjen název „pinktober“. Na zviditelnění tématu spolupracují pacientské organizace, nadace, zdravotnická zařízení, veřejné i komerční subjekty. V průběhu října se po celém světě koná řada osvětových i motivačních kampaní a přednášek. Mnohé budovy, akce, nebo produkty se halí do růžové barvy na znamení podpory boje proti rakovině prsu. Jedná se o důležitý moment konaným abychom zvýšili povědomí o této závažné nemoci a zdůraznili význam prevence a včasné diagnostiky. 

 

Statistiky mluví jasně

Podle nejnovějších statistik jsme svědky alarmujícího nárůstu případů rakoviny prsu. Každý rok je diagnostikováno desítky tisíc žen s touto nemocí. Bohužel, i přes pokroky v léčbě, počet úmrtí v důsledku rakoviny prsu zůstává vysoký.

 • V České republice bylo v posledních letech diagnostikováno přes 8 000 nových případů rakoviny prsu ročně.
 • Přes 1 500 žen v České republice každý rok bohužel zemře na tuto nemoc.

Klíčová je prevence a včasná diagnostika

Prevence a včasná diagnostika hrají klíčovou roli v boji proti rakovině prsu. Vědecký výzkum jednoznačně ukazuje, že časná diagnóza zvyšuje šance na úspěšnou léčbu a přežití. Jak mohou ženy přispět k prevenci? 

  • Pravidelná vyšetření prsu: Doporučujeme ženám navštěvovat odborníka na gynekologii a prsa minimálně jednou ročně. V případě žen nad 40 let by měla být tato vyšetření prováděna alespoň jednou za šest měsíců.  Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR má na bezplatnou preventivní (screeningovou) mamografii nárok každá žena od 45. roku věku, a to ve dvouletých intervalech. Podmínkou je žádanka od ambulantního gynekologa či praktického lékaře.

  • Samovyšetření prsu: Ženy by měly pravidelně provádět samovyšetření prsu a být pozorné na případné změny nebo hrudky. Pokud si žena všimne jakýchkoliv neobvyklých příznaků, měla by co nejdříve kontaktovat lékaře. Výuka samovyšetření prsů je ve Firm Clinic součástí návštěvy mamologie a ultrasonografie! 

   Mamologie a ultrasonografie ve Firm Clinic

   Od května můžete mamologii a ultrasonografii podstoupit i v našem lékařském centru. 
   Vyšetření provádí velmi zkušené lékařky - specialistky, které znají terén prsu i po plastických operacích, mají zkušenosti s implantáty a nehrozí tedy zkreslení či mylná interpretace výsledků. Již během prvních dnů od zahájení provozu ve Firm Clinic jsme včas objevili první karcinom! 
  • O pacientky se zjištěným nádorem se postaráme na specializovaném pracovišti a zajistíme léčbu v souladu se světově uznávanými doporučeními.
  • Na rozdíl od jiných center garantujeme krátké objednávací doby na mamografické vyšetření.
  • Klademe důraz na individuální přístup s dostatkem času na konzultaci ke každé klientce. Nezapomínejte na prevenci - dokáže odhalit nádorové onemocnění včas!