Soukromé ortopedicko rehabilitační centrum
+420 606 033 314
Vodoléčba

Vodoléčba neboli hydroterapie je léčebná procedura, která využívá fyzikálních vlastností vody, především působení různých teplot, mechanického působení (masáž proudem vody) nebo vztlaku (a tím odlehčení těla v koupeli)

Působením vodních procedur se příznivě ovlivňují choroby pohybového aparátu, zlepšuje se prokrvení organizmu, odstraňují poruchy neurovegetativního rázu. Vodoléčba rovněž zvyšuje fyzickou i psychickou odolnost nemocného.

Celotělová vodoléčba

Je dobrá pro celkovou relaxaci nejen svalstva, ale i mysli. Teplá voda v kombinaci s vířivkou a perličkou je pak ideální jako pomocná procedura k léčbě poúrazových a pooperačních stavů nebo pro odstranění bolestí pohybového aparátu. Zvýšené prokrvení, ke kterému během kůry dochází, je dobré taky při chronických zánětlivých stavech kloubů a při artrózách.

Vodoléčba horních končetin

Vířivá koupel pro horní končetiny je masáž, která se provádí pod vodou jemnými tryskami a vířením proudů vody. Podporuje lepší prokrvení končetin a látkovou výměnu ve tkáních.

Kneippův chodník

Je léčebná procedura, která funguje na principu střídání teplé a studené vody. Pomáhá nejen na unavená chodidla, ale také stimuluje nervový a imunitní systém. Pozitivně ovlivňuje krevní oběh, stimuluje tělesnou energii a má vliv na spánek. Celkově ovlivňuje odolnost organismu. Hydromasáž spojená s masážním účinkem bazénu s oblázkovým dnem je velmi příjemná.

Kneippův chodník