Ortopedicko rehabilitační centrum
+420 606 033 314

Ortopedie jako lékařský obor poskytuje možnosti prevence, léčby i rehabilitace podpůrného a pohybového aparátu, léčba úrazů pohybového aparátu, včetně PRP – destičkovými faktory obohacenou plazmou. Z konzervativní terapieNabízí široký výběr technik, které pomáhají řešit řadu získaných i vrozených problémů s pohybovým ústrojím a vyhnout se tak nadbytečným operativním zákrokům.

Lékaři mohou pacientům pomoci s běžnými, komplikovanými, akutními i chronickými problémy. Nejčastěji se jedná o všechny druhy potíží s páteří, artrózu kloubů, záněty měkkých tkání v Achilových patách, loktech, natržení svalů nebo komplikace po úrazech či operacích, nejčastěji v oblastech kyčlí, kolen, hlezen a ramen. Pro konzervativní terapii využíváme nejmodernější léčebné metody – kyselinu hyaluronovou, PRP plasmu, infusní terapie.

Z operační terapie našim pacientům nabízíme možnost operací pohybového aparátu – artroskopie kloubů/ kolenní, ramenní, loketní a hlezenný kloub/, náhrady vazů, náhrady kloubních  chrupavek, korekce deformit končetin, náhrady kloubů – kyčelního, kolenního, ramenního, včetně traumatologie pohybového aparátu dle švýcarské školy AO. Používáme produkty firem Mathys, Biosolution,  Biomet, Arthrex, traumatologii s implantáty firmy Synthes. Operační výkony provádíme na ortopedickém oddělení nemocnice Na Františku, kde jsme schopni našim pacientům garantovat brzké termíny k operaci a individuální přístup s možností následné komplexní pooperační  terapie včetně edukace.

Lékaři při léčbě potíží využívají kromě moderních přístrojů také známých a běžně dostupných pomůcek, díky kterým mohou pacienti po instruktáži terapeutem aktivně procvičovat pohybový aparát i sami ve volném čase. Patří mezi ně například nafukovací míčky různých velikostí, masážní pomůcky s ostýnky či gumové popruhy na cvičení. Pacienti mohou následně využívat i ortopedem doporučené bandáže, speciálně vytvarované vložky do bot, gelové korektory na chodidla či opěrky na záda.